Založení nové firmy aneb jaké možnosti se nabízí?

Kromě nezbytného vypracování podnikatelského záměru, založení a vyřízení podnikatelského účtu apod., je zapotřebí také vědět, kde budete poté podnikat. I zvolit adekvátní název pro vaši společnost není snadnou záležitostí, jak by se mohli někteří domnívat.
podnikatelka s plánem.jpg
Vše se odvíjí i na základě provozované živnosti. Jestliže vaše podnikání bude náležet do oblasti volných živností, je tak v tomto případě cesta o něco snadnější. Avšak podnikání patřící do oblasti koncesované či vázané živnosti, zde tak budete mít trochu více práce.

K podnikání prostřednictvím vlastní společnosti je zapotřebí mít i definované sídlo, které je nutné uvádět na fakturách, stejně tak by tato adresa měla být k nalezení úřady. Není nutností na daném místě fyzicky vykonávat činnost. Lze využít služby od různých kancelářských nebo coworkingových center ohledně pronájmu sídla.
prezentace na tabuli.jpg
Jak je to v rámci založení nové firmy? Zde se nabízí hned několik možností. Jestliže chcete zvolit nejjednodušší cestu, pak se spolehněte na specializované společnosti, které se touto záležitostí zabývají. Jedná se pro vás zejména o značnou časovou úsporu, kdy se můžete věnovat jiným záležitostem v rámci vašeho rozjezdu podnikání.

Nejrychlejší cestou je naopak v rámci založení nové firmy koupit již založenou ready-made společnost. Jedná se právě již o založenou existující společnost, která je rovněž již i zapsaná ve veřejném rejstříku. A v minulosti nikdy neby vyvíjena obchodní činnost. Při volbě této varianty nemusíte ztrácet čas v rámci vyřízení veškerých potřebných dokumentů a podnikání můžete zahájit okamžitě.
káva u mobilu a tabletu.jpg
Další možností je si založit firmu vlastními silami, tj. sami. Zde vás čeká však zdlouhavá cesta, zabere vám to mnoho času a zajisté vezme i dost sil. Jen zařizování veškerých dokumentů na úřadech je vyčerpávajícím úkonem. V tomto případě si musíte vše i nastudovat, zjistit, obstarat veškeré forumálře, vyplnit je apod.