Vynikající chutě cejlonských čajů

https://www.bardi.cz/vynikajici-chute-cejlonskych-caju/sypaný ča/

Milovníci čajů určitě znají pravý cejlonský černý čaj prodejcaje.cz a někteří si pochutnají jen na něm. Mohou si vybírat mezi skvělými a chutnými značkami, jako například:

  • Cejlon pekoe
  • Raritní černý čaj flower
  • Chakra
  • BOPA
  • Orange Pekoe
  • Gunpowder

sypaný ča

Pro ty, kteří neovládají chutě černého čaje a chtěli by do nich alespoň trošičku nahlédnout, pojďme si více pohovořit. Znalci rozlišují velikost, barvu a styl čajového lístku. Například klasický černý čaj Ceylon, který je připravený jako Gunpowder (varianta střelný prach) poskytne při správném zalití a louhováním silný měděný až hnědý nálev s příjemně nahořklou chutí na jazyku. A ti, kdo skutečně umí vyhodnotit toto thé, pak ucítí vůni květů. Můžete ho vypít ráno pro vyšší energetické nabuzení anebo ho popíjet i během dne. Nikdy nešetřete množstvím sypaného čaje. Je obvyklé, že na 1,5 dl šálek použijete zarovnanou jednu čajovou lžičku čajových lístků. Ani o gram víc, ani o gram méně. Jen tak si tento báječný nápoj zachová svou vůni a chuť. Nesnižujte jeho kvalitu, protože právě toto thé má právo užívat heslo „symbol kvality“. Louhujte ho maximálně pět minut a poté použité lístky skutečně už znovu nepoužívejte.

pití ča

Černý čaj Cejlon BOPA má velmi příjemnou chuť a naprosto jinou barvu než ten předešlý. Tento nápoj vám nabídne červený až hnědý nálev s výraznou chutí, která vám bude připomínat surové lístky čaje, proto ten název BOPA (kvalita listu BOPA). Jedná se o jeden z nejlepších čajů, díky poloze, kde se sklízí.

Jestliže jste „čajopijci“, přidejte se do skupiny nadšenců, kdy ochutnáte čaje, ke kterým nikdo jiný nemá šanci se dostat. Členům čajo-klubu nabídneme jakostní sypané čaje z různých čajových zahrad. Zasíláme v dárkových krabicích a ve druhé a další vám namícháme vždy o sto gramů sypaného čaje navíc, jako poděkování za vaši lásku k tomuto skvělému a úžasnému nápoji.