Výhody nebankovních úvěrů

Není tomu zase tak dávno, kdy bylo možné o úvěr zažádat pouze v bance. Časy se naštěstí mění a bankovním domům dnes s přehledem konkuruje hned několik nebankovních společností. Ty čekají na nové žadatele s otevřenou náručí a možnost mají i tací, kteří v bance z nějakého důvodu neuspějí. Hojně je tedy vyhledávají žadatelé z problémovou finanční minulostí nebo tací, kteří potřebují mít peníze co možná nejdříve k dispozici.

sloupec peněz

Ocitnout se v situaci, kdy nejsme schopni dostát svým závazkům vůči věřitelům, není vůbec složité. Stačí nečekaný výpadek příjmů, výdaje, na které už v rodinném rozpočtu nezbývá a je zaděláno na pořádný průšvih. V takovém případě je nejlepší tento problém řešit co možná nejdříve za pomoci půjčky. Obecně je možné výběr zúžit na dvě skupiny: bankovní a nebankovní.

podpis smlouvy

Obě skupiny institucí mohou svým žadatelům nabídnout řadu nesporných výhod. Žadatel může zvolit buď banku, která mu poskytne stabilitu dlouhodobé instituce nebo nebankovní společnost a její benevolentní podmínky. Vždy záleží, na co má být půjčka čerpány a její výše. Sepsali jsme pro vás několik rozdílů, kterými se odlišují bankovní a nebankovní půjčky.

Bankovní půjčka

Banky dlouhodobě volí většina žadatelů, neboť v nich vzbuzují pocit jistoty a stálosti. Lze od nich očekávat férové podmínky, neboť jejich činnost spadá pod kontrolu České národní banky. Pokud patříte mezi bezproblémové žadatele, kterým nevadí delší schvalovací proces žádostí, je některá z bankovních institucí správnou volbou.

Nebankovní půjčka

Nebankovním společnostem se rozhodně musí nechat jejich benevolentnější přístup, se kterým ke každému žadateli přistupují. Nebankovní poskytovatelé jsou známi především pro své rychlé spotřebitelské úvěry. Málokdo však tuší, že je možné žádat třeba o nebankovní hypotéku, kde není zapotřebí dokládat výši příjmů.