Vinná stezka v malebné francouzské vesničce

– Hrázděné domy
– Kamenné chodníčky
– Květiny v oknech
– Nízké domky s okny do ulic
– Každé druhé dveře jsou vchodem do vinného sklípku
– Uličky jsou úzké
– Všechno zde má pohádkové vzezření
eguisheim historické centrum
Takhle nějak by se dala popsat francouzská vesnička Eguisheim, která leží v Alsasku. Ze všech vesnic, které se v této oblasti jižní Francie nacházejí, je právě Eguisheim tou nejkrásnější – alespoň to tvrdí turističtí průvodci a také davy turistů, které se sem každý rok vydávají nejenom kvůli atmosféře, ale hlavně kvůli vinné stezce.

Vesnička Eguisheim
Ta byla postavena již někdy ve třináctém století, dokládá to kostelík, hlavní památka této vesničky, od nějž vedou do všech stran malé a úzké uličky plné ozdobných květin, ale také malých obchůdků, vinných sklípků, prodejen sýra, zeleniny, ovoce nebo drobných upomínkových a většinou ručně dělaných předmětů.
Alsaské víno
Cena za květinovou výzdobu
Každý rok tato vesnička pořádá své oslavy vína, kdy se vesnice vyzdobí květinami a jinými ozdobami. I z toho důvodu získal Eguisheim evropskou cenu za výzdobu. Ale i mimo oslavy je zde mnoho květin a jiných zdobenin – květiny jsou podél chodníků, lemují kašny, visí z oken barevných domečků, které působí, že je každý jiný, ale přesto spolu dohromady tvoří krásnou podívanou a jakousi plejádu, která jednoduše lahodí oku. Doopravdy jako z pohádky.

Slavní předkové
V téhle vesnici se narodil středověký papež jménem Lev IX.

Francouzské víno
V každé francouzské vesnici naleznete zvláštní odrůdu vína. Ve vesničce Eguisheim je to Alsaské víno. Stejně jako po celé Francii je i zde víno tou hlavní prioritou. Francie ostatně láká turisty předně svou gastronomií, kde se víno pije jako u nás pivo, a možná ještě více. Právě víno a pohádková atmosféra jsou největšími lákadly této vesnička, která právě na vše zmíněné láká turisty.

Vinná stezka
Okolo vesničky se táhnou kilometrové lány vinic. Ty jsou součástí alsaské vinné stezky, která je dlouhá přes sto sedmdesát kilometrů napříč Francií od severního až po jižní region. Na této stezce se nacházejí desítky ba stovky restaurací a sklípků, jež jsou plné dobrého jídla i pití.