Rakytník pro krásu

Trápí vás vrásky nebo pupínky? Už nemusí. Dokonce vás již nemusí trápit ani jizvy nebo zažívání. Tento malý zázrak lze použít dokonce i v kuchyni. Ano, řeč je o rakytníku, což je naprosto úžasná rostlina, která se využívá v léčitelství již po několik tisíc let. Své místo si nachází i v dnešní době.
Opravdu byste v dnešní době nenašli místo, kde by se rakytníku prostě nedařilo. Tento keř pochází z asijského kontinentu, odkud se postupně dostal do Evropy. Poznáte jej na první pohled, jelikož má oranžové bobule. Jedná se o skvělý zdroj látek, které jsou více než prospěšné. Keře lze vidět v prostředí, které je chladné. Je možné jej pít, jíst nebo nanášet na pokožku. Jen málokterá rostlina má takové využití.
rakytník řešetlákový
Oranžové plody nacházejí využití i v kosmetice a to pro své skvělé vlastnosti. Jeho účinky vyléčí i drobná poranění, jizvy, puchýře apod. Odborníci jej doporučují i při léčbě akné.
Tajemství prospěšnosti je třeba hledat v jeho složení, které je velmi pestré.
Kromě toho dodává velkou spoustu vitamínů, které jsou tělu prospěšné. Jedná se o zdroj vitamínů A až E. Všechny tyto látky potřebuje naše kůže pro zdraví a také krásu.
Každý vitamín má v našem těle svou důležitou roli. Některé zlepšují pleť, jiné zase imunitu. Klíčovou roli má vitamín D, který má za následek fungování našeho imunitního systému.
šťáva z rakytníku
Pěstitelé rakytníku vyrábějí nejčastěji šťávu nebo olej. Plody také suší a to k přímé konzumaci nebo na čajové směsi.
Pokud byste jej chtěli najít v kosmetice, pak rozhodně jako rakytníkový olej.
Našli byste jej ale i v pleťových olejích. Jeho využití je opravdu široké.
Velmi cenné jsou ale i jeho listy, protože obsahují vysoce kvalitní aktivní látky, které opět našly uplatnění v kosmetice a to hlavně v přípravcích, které jsou určeny proti stárnutí kůže.
Při vnitřním použití se osvědčil při problémech se zažíváním. Nejen to. Dokonce i při žaludečních vředech nebo zanesených žlučovodech.
Užívání pomáhá dokonce bojovat proti únavě.
Je ale potřeba dávat si pozor na jeho užívání na noc, protože by vám mohl zkomplikovat usínání. Jiné vedlejší účinky nemá.