Pšenice a stříbro

Pokoušela jsem se proniknout do tajů investic do komodit. Zkusmo jsem si založila virtuální účet na +500.cz a nakoupila jsem skoro za všechny virtuální peníze pšenici, a to jen proto, že jsem komoditám vůbec nerozuměla. Netušila jsem, že mají své vlastní obchodovatelné objemy. Proto když jsem si zadala jednu jednotku, byl můj údiv o to větší že jsem utratila skoro všechny přidělené virtuální peníze. No ale budiž, řekla jsem si. A chodila jsem účet kontrolovat několikrát denně. Asi za 3 dny jsem nemohla uvěřit svým očím.

komodity

Koukám, že mám v plusu několik set tisíc virtuálních peněz. Okamžitě jsem se začala zajímat o to, jak se to stalo. Přišla jsem na to, že cena pšenice vzrostla. Bylo to sice nepatrně, jen o několik centů. Ovšem v tom objemu, který já jsem nakoupila to udělalo tak velkou sumu, na kterou jsem stále nevěřícně zírala. A řekla jsem si: teď, nebo nikdy! A okamžitě jsem pšenici prodala. Můj zisk byl několik set tisíc, a to asi za 3 dny. Tak jsem zkusila nakoupit podobné množství stříbra. To je velmi dobře obchodovatelná komodita.

analytika

A když si může člověk zkusit obchodování na těchto virtuálních platformách, tak jsem si troufla i na tento drahý kov. Stříbro jsem držela o něco déle a bohužel občas se stalo že šlo s cenou i dolů. Ale svým způsobem jsem měla zase štěstí, protože po pár dnech opět vzrostla jeho cena, takže jsem tuto komoditu opět prodala. Tentokrát jsem dobře neudělala, protože cena šla stále nahoru. Pokud bych bývala vydržela ještě měsíc tak můj zisk by byl dvakrát takový. No ale co se dá dělat, vždyť to je stejně jen virtuální účet. Nejdůležitější je že se na něm člověk může naučit obchodovat takzvaně nanečisto, až budu mít jednou dostatek finančních prostředků, rozhodně bych chtěla obchodovat se skutečnými penězi. Nakupovat a prodávat komodity na reálném účtu. +500.cz. Podívejte se i na články komodity Tradecz.