Proč si pořídit vestavenou skříň

Máte v plánu realizovat nákup nábytku a promýšlíte koncepci ukládání věcí v bytě nebo v kanceláři? Pak byste mohli do svých úvah zařadit v Praze i vestavěné skříně.

Posuvné dveře jsou výhodnější – křídlové dveře vám nenabídnou totéž, co posuvné. V první řadě se otevírají na panty, a ty se mohou časem uvolnit ve šroubech a mohou způsobit problém při zavírání – dveře se mohou křížit nebo mezi nimi vznikne velká nevzhledná spára. Další problém u křídlových dveří je pohyb v jejich blízkosti, můžete o ně zakopnout, vrazit do nich kolenem, mohou se vám připlést do cesty, když zrovna něco přenášíte, a to vám může vypadnout z ruky a rozbít se o zem. Posuvné dveře se otevírají pouze do strany, nepřečnívají přes půdorys skříně a k jejich pohybu vám stačí lehký dotek dvou prstů.

šaty na ramínkách

Všechny věci na jednom místě – mnohem výhodnější, než pobíhání od jednoho místa k druhému a hledání uložených věcí, je mít je všechny pohromadě. Máte o nich perfektní přehled, nemusíte nic hledat, a možná by nebyl špatný nápad mít na vnitřní straně jedné z bočnic plánek, který případné hledání některých předmětů usnadní.

ramínka na tyči

Zajímavý vzhled – vestavby na míru se dají instalovat do velmi rozmanitých tvarů, nemusí pouze vyplnit obdélníkovou zeď v ložnici, můžete je umístit pod schodiště, do podkroví do zkosených prostor, mezi krokve, anebo třeba i do suterénu, do sklepa, do garáže nebo do dílny. Mohou vyplnit nevzhledné výklenky a všechny prostory, které nejsou smysluplně využité. Můžete je doplnit zrcadly a opticky tak místnost zvětšit.

Bílá barva dveří se hodí ke všemu – máte-li potíže sladit mezi sebou vzhled skříně a okolních prostor, vsaďte na čistě bílou, matnou barvu, se kterou nepokazíte vůbec nic. K bílé můžete kombinovat pastelové barvy, různé vzory, hodí se k dřevěným letokruhům, kovovým konstrukcím, různým závěsům, roletám, záclonám, kobercům, svítidlům atp.