Poznávejte krásy Česka – Drábské světničky

Česká republika toho má opravdu hodně co nabídnout. Zajímavých míst, přírodních, historických i kulturních památek se u nás nachází opravdu požehnaně a bývají hojně navštěvované nejen Čechy, ale i cizinci. Tipů na výlety je tak nepřeberné množství a člověk má tak spoustu možností, kam se podívat. Nejlepší je spojit turistiku s nějakým zajímavým výletním cílem a nejlépe ještě s nějakou zajímavou vyhlídkou, která celkový dojem z výletu umocní.

les a skály

Za návštěvu stojí přírodní památka s názvem Drábské světničky. Tento výletní cíl patří mezi jedno z nejvyhledávanějších míst v oblasti Českého ráje. Jedná se o zbytky skalního hradu, který byl vytesán ve skále. A co vás na tomto místě, pokud sem v rámci výletu zavítáte, čeká? Toto místo potěší milovníky skal, krásné přírody a nezapomenutelných výhledů. Stačí mezi skalami vystoupat do takové výše, kdy se budete nacházet na plošině skalního masivu a pak už se jen můžete kochat nádhernou krajinou, kterou Český ráj bezpochyby je. Výstup vzhůru ocení nejeden dobrodruh, kdy budete muset vystoupat po několika schodech vytesaných do kamene, přejít pár mostů, po kterých se dostanete k jednotlivým plošinám, ale odměnou vám bude právě ona jedinečná podívaná na okolní krajinu.
vyhlídka na české švýcarsko

Skalní hrad uprostřed Českého ráje rozhodně nesmí žádný výletník vynechat. Kdo by odolal tak krásným a dech beroucím panoramatickým výhledům do chráněné krajinné oblasti Český ráj, které vám toto hojně vyhledávané výletní místo nabízí. V každém ročním období vám odměnou za výstup do skal bude nezapomenutelná podívaná do celého okolí. Pokud jste tedy doposud toto skvostné výletní místo neměli tu čest navštívit, rozhodně si ho připište na váš seznam výletních cílů, protože to stojí opravdu za to a návštěvy tohoto místa určitě nebudete litovat a naopak se sem ještě rádi někdy vrátíte.