Peněz nebývá dost

Dokážete si představit, co byste si koupili nebo jaké služby byste využili, kdybyste měli neomezený přísun finančních prostředků? Dokážete si vůbec představit, co by se dalo všechno podniknout, kdybyste měli nějaký ten bezedný měšec, ze kterého by bylo možné brát a zase brát, a přesto by v něm peněz neubývalo? To by byla nádhera, že?

Ovšem takové představy většina z nás nikdy neřešila, neřeší a ani nebude řešit. Protože úděl naprosté většiny lidí je jiný, a nejednou i přímo diametrálně odlišný. Daleko pravděpodobnější je to, že lidé někdy musí řešit to, jak zaplatit aspoň za to, bez čeho se nedá obejít, v údobích, kdy se peněz nedostává ani na toto.

eura výřez

A co si počít, když tedy někdo nemá dost peněz? Když je potřeba za něco zaplatit, jenže není čím?

V takových krušných časech není nejednou na výběr a člověk se musí ucházet aspoň o nějakou tu půjčku, která by mu umožnila dožít se bez významnějších komplikací doby, kdy bude zase lépe.

Jenže ouha! I když je na našem trhu nabídek půjček přehršel, nejednou má člověk s půjčením si problém. A to proto, že ho po zažádání si o některou z takových nabídek odmítnou s tím, že není bonitní, že nesplňuje požadavky, jež dotyčná finanční instituce má. Pokud totiž žadatel neoplývá dostatečnými příjmy, pokud má záznamy v registrech dlužníků a exekuce na majetek, je podezřelý a raději ho preventivně odmítnou. Protože co kdyby nedokázal splácet, že?

eurové bankovky

A pak je dobře, že je u nás v nabídce i nebankovní hypotéka, u které díky nezbytné zástavě nemovitosti coby záruce za řádné splácení uspěje mnohý, problematické žadatele nevyjímaje. Tady totiž není třeba doložit značně vysoké příjmy, tady nemusí vadit ani nějaký záznam v registrech, ani jiný nedostatek. I nepříliš důvěryhodnému člověku tu půjčí třeba až sedmdesát procent ceny zastavené nemovitosti až na tři desítky let. Protože někdo takový určitě splácet bude. Aby nepřišel o nemovitost, již dal do zástavy.