Nikdo nemá finanční jistotu

Peníze u nás chceme mít všichni. A lišíme se jedině v tom, jakými cestami se dobíráme k jejich získání. Někdo pracuje jako něčí zaměstnanec, zatímco někdo podniká. A mezi těmito dvěma kategoriemi výdělečně činných lidí je zásadní rozdíl v tom, že zatímco zaměstnanci mají své jisté a nemusí si s chodem firmy, v níž pracují, nijak lámat hlavu, u soukromníků je tomu naopak. Podnikatelé nemají nikdy žádné peníze jisté, a je jenom na nich, zda si jich vydělají spoustu, dost nebo málo.

nakreslené peníze

A když si soukromě podnikající lidé nevydělají tolik, kolik by si potřebovali vydělat, a kvůli tomu se dostanou do finančních problémů? Pak to musí nějak napravit. A pokud si nedokážou vydělat další peníze tak rychle, jak by to bylo třeba, může je zachránit třeba už i jenom půjčka.

Ale nemyslete si, že se podnikatel v nezáviděníhodné situaci jednoduše obrátí na banku, řekne si o tolik peněz, kolik by jich potřeboval, a bankovní úředníci mu je hned dají k dispozici. To je ryzí utopie, tak to nechodí a ani nikdy nechodilo.

Když chce někdo půjčit na své podnikání, musí v první řadě dokázat, že takto vzniklý dluh dokáže splácet a podle dohody nakonec i s úroky a poplatky vyrovnat. Na nějaké to čestné slovo už se u nás dávno nikde nepůjčuje.

kreslené dolary

Ale když zavítá podnikatel s ekonomickými problémy do banky, často tuto nepřesvědčí o své bonitě. Jakmile má nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce nebo jiné obtíže, je po nadějích na získání jakékoliv bankovní půjčky.

A pak soukromé podnikatele a OSVČ zachraňuje hypotéka pro podnikatele Nebankovní hypotéky, která se dá získat výrazně snadněji u nebankovní společnosti. Když totiž projeví podnikatel zájem právě o tuto půjčku, má to dobré v tom, že se nemusí výše zmíněných problémů bát. Když má nějakou nemovitost, kterou by tu mohl dát do zástavy, půjčku bez problémů dostane. A může tím svému podnikání prospět nebo ho i vysloveně spasit.