Nebezpečí internetu

Když se řekne slovo krádež, tak se Vám nejspíš vybaví zloděj, který krade z kabelky peněženku že? Alespoň já osobně to tak mám. Ale právě proto, že takovéto krádeže jsou tak běžné, tak si na ně dáváme pozor. Kabelky i batůžky si zavíráme, peněženky nosíme radši v bundě a mobil, klíče, nebo ostatní důležité věci si hlídáme, aby nám je nikdo nemohl ukrást.
dopravní značka bezpečnost
Na internetu Vás sice nikdo neokrade o peněženku, ale zato se Vám může nabourat do bankovního účtu a to taky není nic příjemného. Proto nikdy neposílejte svá hesla přes internet, nejlépe je ani nikomu neříkejte, ale pokud chcete mít jistotu, že je nezapomenete, tak si je spíš napište na nějaký papír. Stejně tak pokud přes internet něco platíte, nebo přeposíláte peníze na jiný účet, dělejte to radši na pevném internetu tak, že se připojíte přes kabel, namísto přes Wi-Fi síť. Protože tak zvaní hackeři se umí nabourat i na Vaši Wi-Fi síť a mohli by díky tomu získat přístup k Vašemu účtu a penězům.
V dnešní době lze platit i telefonem, což je sice rychlé a snadné, ale také to má svá rizika. Radši to nedělejte, protože by Vám i během té chvilky co svým telefonem platíte, mohl někdo účet ukrást nebo nějakým způsobem zablokovat.
internetový prohlížeč

Stejně tak může jít o ukradení identity, teda v trochu odlehčeném slova smyslu, například když půjde o krádež facebookového účtu, nebo jiného, kde jste zaregistrovaní pod svým jménem. Věřím, že si nepřejete, aby se Vám někdo dostal na účet a vydával se za Vás, proto stejně zase nikde nesděluje svá hesla. Možná to zní banálně, ale stává se to až příliš často. A nezapomeňte se vždy odhlásit. Několikrát se mi stalo, že jsem přišla k veřejnému počítači, ve škole nebo v knihovně, a ten kdo tam byl přede mnou, se zapomněl odhlásit. Nebo známé se stalo, že se stejně takhle zapomněla odhlásit a pak jí někdo vlezl na účet a psal tam nesmyslné věci, nebo psal ostatním lidem různé zprávy, a oni si pak mysleli, že to píše ona sama.

Dávejte si proto pozor nejen na ulicích, ale i v soukromí na internetu.