Na co se zaměřit při výběru kočárku?

Kočárek si kupujeme nejlépe s vidinou, že nám pro našeho potomka nějaký ten čas vydrží. Hodně maminek vybírá z počátku především očima, protože každá chce mít kromě funkčního kočárku i takový kočárek, který bude designově krásný.

Na co bychom se tedy měli zaměřit při výběru kočárku?

Určitě si s kočárkem vyzkoušejte jet. Dobré prodejny vám nabídkou i jízdu na různých terénech abyste si ozkoušeli jízdní vlastnosti kočárku. Nevybírejte pouze podle vzhledu a zběžné prohlídky. Dbejte na to, aby měl kočárek nastavitelná madla. Bude to komfortnější pro vás, až kočárek povezete. Navíc si může madlo nastavit dle své potřeby vždy ten, kdo zrovna bude kočárek tlačit. Dejte také pozor na to, jak dobře jsou odpružené kola. To se liší v závislosti na to, do jakého terénu kočárek vybíráte. Matrace v kočárku by měla být dostatečně měkká, aby se v něm děťátko cítilo pohodlně a chránit miminko proti otřesům. Zároveň by ale neměla být příliš měkká, jelikož to není dobré pro pohybový aparát vašeho dítěte.

kočárek

Pokud víte, že budete kočárek často převážet autem, dejte si pozor na to, aby měl kola, která jdou rychle odnímat. Určitě to v budoucnosti oceníte. Důkladně se informujte také o tom, zda má váš kočárek všechny potřebné doplňky. Tedy dostatečně velký prostor, kam můžete ukládat věci nebo nákup, snímatelnou či nastavitelnou stříšku, síť proti hmyzu a podobně.

kočárek

Pokud hledáte kočárek, který splňuje vše výše uvedené, je skvělým designovým kouskem a seženete ho za rozumnou cenu, podívejte se na kočárek riko. Tyto kočárky jsou dostupné v mnoha barevných provedeních, ale také v různých úpravách, abyste si mohli vybrat dle toho, co od svého kočárku očekáváte a jaké typy preferujete.U kočárku se nevyplatí sáhnout po té nejlevnější variantě. Pokud si to můžete dovolit, vždy vybírejte kočárek podle toho, aby byl tím nejlepším pro vaše dítě.