Mobilní aplikace, která nemá konkurenci

Když nastoupily tak zvané chytré navigace, které se připojovaly na mobilní data, tak vlastně získaly velkou podporu samotných řidičů. Uváděly totiž aktuální data z reálného provozu. Díky tomu se také aplikace Waze stala velmi oblíbenou a aktuální snad v každém elektronickém zařízení. Na základě řidičů lze naplánovat trasu tak, aby nikde dlouho nečekali nebo se vyhnuli různým překážkám nebo omezením. Tím je samozřejmě možné získat rychlejší trasu v alternativních přepočtech jiné trasy. Sice může klidně nastat jiný problém a to když se bočními uličkami vydají i ti, kteří pak způsobí zácpu.
gps navigace

Mobilní navigační aplikace lze rozdělit do tří skupin:

1. Pokud chceme aktuální data, je nutné mít připojení k internetu.

2. Aplikace má všechna data stažená v paměti zařízení a v dosahu internetu se mohou aktualizovat, nebo je také možnost je uložit na paměťovou kartu. Chybí aktuální stav silnice.

3. Je to kombinace obou dvou navigačních jednotek. Mapy jsou stažené a uloženy v telefonu a z internetu se pak získávají aktuální informace o uzavírkách a dopravních komplikacích.
jízda podle navigace

Waze jednoznačně patří do první skupiny a ke svému působení data potřebuje. Samozřejmě by mnozí uvítali možnost se spojit a fungovat off-line, ale to není možné. Na druhou stranu se musí ocenit její působení. Není to jen tak nějaká hlasová ozvěna z elektronického přístroje, která nám má oznámit kde je třeba odbočit a podobně, ona totiž umí něco víc. Zná dopředu celou naši trasu a díky aktuálnímu připojení nás může dopředu varovat, co nás na cestě čeká. A to je to, co pro bezproblémovou jízdu uvítá mnoho řidičů. Žádná stažená historie, ale aktuální stav vozovek a sjízdnosti.
gps navigace v mobilu

Jedeme na dovolenou

V dobách, kdy bylo připojení v zahraničí zpoplatněno a to nemalými roamingovými poplatky je dávno pryč. To je pravdou, že aplikace Waze se používala pouze na území České republiky. Za hranicemi si ji řidiči přepínali na alternativu s off-line mapovými podklady. V červnu 2017 se vše změnilo a přišlo nové nařízení EU. Uživatelé mohou používat internet, tudíž mobilní data za stejné ceny jako doma, ve všech zemích Evropské unie. Hurá tudíž i za hranice se dá jezdit s touto báječnou společnicí.