Letmý manuál letních brigád

Velká poptávka po brigádnících. Nedostatek zaměstnanců. Stovky volných míst na pozici brigádníka. Ano, také to často slýcháváte z médií? Poslouchá se to hezky. Každý, kdo hledá má hned pocit, že druhý den mu bude nabídnuta pracovní smlouva  a pohádková mzda. Jenže po chvilce hledání brigády nemálo z Vás zjistí, že pravda je trochu jinde.
žába s formuláři
Včasná reakce
Ačkoliv není brigáda práce na plný úvazek, tak se vyplatí si ji zajistit už před létem. Právě na léto čeká spousta studentů, kteří budou mít konečně volno a čas si vydělat nějaké peníze. Pokud tedy najdete nabídku brigády, která Vás zaujala, tak neotálejte příliš dlouho s odpovědí.
Forma odpovědi
I odpověď na inzerát má pár pravidel, co se formy týče. Je důležité mít kvalitně vypracovaný životopis s reprezentativní fotografií. Proč fotografie? Je to tvrdé, ale vzhled v dnešní době hraje při pohovoru velkou roli. Tedy kvalitní fotografie Vám může hodně pomoci, a její opak pořádně ubrat body před Vaším konkurentem. Jak má vypadat životopis si najděte na internetu, kde jsou desítky různých příkladů a rad, jak si kvalitní životopis sám připravit. Hlavně nezapoměnte, že i grafická forma životopisu prodává.
Smlouva
V dnešní době jen málo lidí dodržuje své slovo, a proto nikdy nezapomeňte požadovat pracovní smlouvu, pokud Vám ji zaměstnavatel sám nenabídne. Nejčastěji se v létě jedná o brigády formou DPP, tedy dohoda o provední práce. Samozřejmostí je důkladnépřečtení všech dodatků smlouvy! Aby se Vám třeba nestalo, že budete nemocní během Vaší směny, nedodržíte požadovaný postup zamestnavatele v takové situaci a budete muset platit nemalou pokutu, což je případ často hosteskových agentur. 
radost z domu
Co rozhodně ano u brigády?
– Je důležité, aby Vaše chování bylo přívětivé a reprezentativní
– Zkuste si zjistit náplň Vaší budoucí brigády, ať nejste pak nemile překvapeni
– Zkuste si najít hodnocení na Vašeho budoucího zaměstnavatele
Co rozhodně ne u brigády?
– Vždy podepisujte smlouvu. Bez smlouvy nepracujte!