Kontrola elektrických rozvodů

Rozvody elektrické sítě v naší nemovitosti musí být zcela v pořádku, aby spolehlivě, a hlavně bezpečně sloužili. Nejlepší je nechat si udělat odbornou revizi.

Kontrola elektrických rozvodů

Síť po celé nemovitosti

Na elektřinu nám doma funguje celá řada spotřebičů, a proto musíme zajistit správné rozvody elektrické sítě, abychom třeba otočili čudlíkem na mikrovlnce a ta nám rázem začne fungovat. Samozřejmě někdy musí jet několik náročných spotřebičů najednou, takže celá síť by měla být správně vyřešená a zapojená. Nyní si trochu přiblížíme cestu elektrického proudu.

elektrická součástka

Vše to začíná tím, že se elektřina vyrobí v elektrárně a následně putuje přes sloupy vysokého napětí do transformační stanice a z té až k nám domů. Zde jde přes elektrický měřič a dále se už o vše starají naše rozvody. U nich je důležité mít po hlavním jističi pojistkovou skříň, kde budou vhodné jističe na různé okruhy. Když totiž bude na jednom jističi zapojeno elektrické nářadí, rychlovarná konvice a ještě něco, tak bude okruh přetížen. Potom je důležité samotné zapojení a provedení, aby vše bezpečně klapalo. Také musíme myslet na dobré uzemnění před blesky.

Revize sítě

Elektřina je velkým pomocníkem, ovšem na druhou stranu může zabíjet, a proto bych nikdy neměli podceňovat její bezpečnost. Takže jestliže bydlíme v nemovitosti, kde jsou rozvody elektřiny třeba desítek let I když Vám třeba nevypadávají pojistky a nemáte žádné problémy, tak je na místě pozvat si elektrikáře na elektrorevizi, protože po ní si budeme zcela jisti staveb celé elektrické sítě v nemovitost a dozvíte se, jestli budete zapotřebí nějaká oprava. Kdyby bylo špatné uzemnění před blesky, tak by nám mohl blesk projet sítí a poškodit spoustu spotřebičů. Špatně toho může být samozřejmě dost, a proto se v každém případě vyplatí zaplatit revizi a vyhnout se velkému riziku.

práce elektrikáře

Samozřejmě se zde starají o pravidelné revize se vším ohledně elektřiny, přičemž u tohoto elektrikáře si můžete být jisti tím, že rozhodně nic nepodcení a vše pečlivě prověří. Pomáhají mu k tomu přesné a spolehlivé přístroje, jež jsou velmi užitečné.