Kde hledat práci a jak se připravit na pohovor

Příležitosti práce se dají najít celkem snadno, mnohem horší je nějakou příležitost proměnit ve skutečnost. Kde hledat?
–          Na pracáku: dá se, ale rozhodně si zjistěte, jaké propozice si k vám vedou, abyste kvůli nim neskončili se špatným ohodnocením. Zjistit, že u angličtiny máte 0 bodů, když hovoříte plynně není nic neobvyklého.
–          Na internetu: mnoho možností, ale pro všechny, takže menší šance na výhru
–          Přímo ve firmě: na to stále hodně firem dá, když se přijdete zeptat, tak to směle zkoušejte, chodit na osobní a ptát se tak dlouho, až vás vezmou.
–          Přes známé: firmy nabízejí odměny za přilákání zaměstnanců, ale pokud někde chybí zaměstnanci, může to znamenat, že odcházejí a pro ochod mají nějaký důvod
obchodní lidé

Když už si vás někam na pohovor pozvou dbejte základních pravidel

–          Oblečení: to, jak vypadáte o vás vypovídá mnoho, do svého oděvu může promítnout část sebe, pokud je to žádané danou pozicí, ale z větší míry byste se měli držet zažitých zvyklostí a společenského oblečení. Výrazné šperky, přehnaná vůně, extravagantní účes to vše vám může snížit šance.
natažená ruka
–          Vystupování: kdo se neumí chovat, nechť se nediví, že nebude přijat. Podání ruky, způsob sezení na židli, pohled do očí, zapamatování si jména, nebo alespoň titulu. To všechno je naprosto důležité pro váš úspěch.
–          Informovanost: když někam jdete, zjistěte si, kam to vlastně je. Znát obor podnikání a pozici na kterou se hlásíte je snad úplný základ. Přečtěte si výroční zprávu. Podívejte se na informace, co mají na internetu to, co budete vědět vám bude přičteno k dobru.
setkání s úsměvem
–          Včasný příchod: kdo přijde pozdě, má smůlu
Poslední, na co musíte myslet je, že každé místo je něčím specifické a má jiné nároky, a proto si zvlášť připravujte motivační dopisy a informace, stejně jako se můžete ze svých nezdarů poučit, aby se vám příště dařilo lépe. Pokud se hlásíte na vyšší pozici můžete prodat i svou osobnost, charakter a vlastnosti, které nejsou u dělnických pozic potřeby vyzdvihovat.