Hotel nebo stan?


Hotel
Pro většinu lidí je to při výběru dovolené automaticky první volba. Hotel má tu výhodu, že máte všechno naprosto pod kontrolou. Zarezervujete, a většinou jste v pokoji sami nebo maximálně s někým, koho dobře znáte. Pro koho je hotel tedy nejlepší? Pokud nemáte problém s penězi, a chcete přesně vědět, do čeho jdete. Kromě toho, hotely jsou také nejlepším řešením, pokud máte malé děti. Jistě, pokud jste trochu punk, tak se hostel nebo kemp dá zvládnout i s kojencem v závěsu, ale když obcházíte mezi stany s vřískajícím potomkem nebo se snažíte uspat dítě uprostřed bandy baťůžkářů a „Wonderwall“, tak zjistíte, že soukromí vlastního pokoje se občas hodí.
 chodba hotelu
Hostel
Spása studentů, baťůžkářů a vlastně všech, co jsou trochu (nebo víc) na štíru s penězi, a jsou ochotni to vyměnit za trochu soukromí. Hostel znamená, že budete pokoj sdílet v lepším případě s vaší partou, v horším případě s několika cizinci. Kromě toho se budete muset spokojit i se sdílenou kuchyní a koupelnami. Zároveň vás ale můžeme ujistit, že většina hostelů jsou čistá, uklizená a úhledná místa. Takže pokud hledáte levné ubytování a nevadí vám, že okolo sebe budete mít poměrně hodně cizinců, a možná i uvidíte a uslyšíte něco, bez čeho byste se v klidu obešli, jsou právě hostely ideální.
 domky na maledivách
Airbnb
Skvělá alternativa hotelů a hostelů je pronajmout si přes Airbnb pokoj v soukromí. Zalogujete se na stránku, vyberete si podle svých cenových požadavků, vzdálenosti od centra, velikosti i zkušenosti minulých hostů. Je to osobnější, protože mnoho hostitelů přistupuje ke svým návštěvníkům jako ke členům rodiny, a často seženete ubytování za lepší cenu než kdybyste jeli do hotelu.
 světlo ve stanu
Kemp, stanování
Asi nejdobrodružnější a nejzábavnější varianta. V závislosti na vaší odvaze a sebevědomí se dá zakempovat prakticky všude, kromě míst, kde je to vysloveně zakázané. Znamená to sice, že si prakticky všechno musíte vozit s sebou, ale zase máte naprostou svobodu v tom, kde skončíte.