Hodně peněz

https://www.bardi.cz/hodne-penez/dolary/


Tím bychom si vlastně měli určit, co je to ta větší částka. Pro somráka to bude stokoruna, pro pracujícího před výplatou tisícovka. My se věk budeme bavit o částkách šesti a vícemístných. Tak tedy, kde je vzít, když jsou potřeba? Jistě se to stalo každému z nás. Potřeboval více peněz na koupi nebo opravu, ale tato částka výrazně převyšovala jeho možnosti. Jenže co s tím? Pokud člověk nevlastní žádnou zbraň a chuť riskovat v bance, nemůže si takovou částku legálně obstarat. Nebo ano? Ano, jde to. Jen je třeba vědět jak na to, a hlavně kam se obrátit. Příbuzní a známí to nebudou, ale asi budou znát a vědět co je to americká hypotéka bez registru. A pokud to nevíte vy, tak vám to rád vysvětlím. Hlavně to „bez registru“.

dolary

U nás v republice jsou a existují něco jako registry dlužníků. V současnosti je jich více a minimálně tři z nich každá banka zkoumá před tím, než vůbec začne komukoli vyřizovat půjčku. Názvy je zde asi zbytečné vypisovat, stejně jsou to jen zkratky, ale přesto tak učiním. Takže mimo insolvenčního rejstříku je zde ještě REPI, BRKI, NRKI, SOLUS a CEE. Tyto všechny schraňují informace o půjčkách a dluzích. Dostat se tam můžete klidně i za vynechanou splátku za mobil, nebo za elektřinu. A nevěřte tomu, že existuje něco jako ochrana osobnosti, nebo ochrana osobních údajů. Sem totiž může nahlédnout každý občan, tuším za dvě stě korun (stav v roce 2023).

zloté

Takže banka tam nahlédne, ne ta budova, pracovník banky, a jakmile zjistí jakýkoliv dloužek, nepůjčí vám ani šachy. Žádná banka.

Ovšem nejsou zde jen banky. Pokud použijete již zmíněnou službu výše, tak tam se do registrů nenahlíží, proto to je v názvu uvedeno. Takže i pokud tam nějaký hloupý záznam máte, nic se neděje a prostě se to přehlídne. A pokud tomu nevěříte, tak si to můžete vyzkoušet kliknutím na odkaz zde v tomto článku.