Družstevní byt je dobrá volba

Pokud se má komukoliv z nás v životě dařit a pokud chce kdokoliv z nás proplouvat životem v poklidu a příjemně, potřebuje pochopitelně kromě jiných záležitostí i nějakou tu střechu nad hlavou, nějaké bydlení. To dá rozum, všichni víme aspoň v těch nejhrubějších rysech, proč je tomu tak, co nám takové bydlení poskytuje.

Jenže lidé se obvykle se žádným domem nebo bytem nenarodí. První část svého života žijí v příbytku svých rodičů, ale když se později chtějí osamostatnit, už si musí nějaké to ubytování shánět. A kdo to někdy zkoušel, ten se mnou bude jistě souhlasit, že sehnat si byt nebo rovnou dům není jednoduché. Nabídky by tu totiž sice byly, a to i hodně početné, člověk by si mezi nimi určitě i vybral, ale je tu zásadní finanční problém. Nemovitosti, které si je u nás možné koupit, jsou příliš drahé a jen tak někdo si je tudíž nemůže dovolit.

sto dolarů

Za jak dlouho si průměrný našinec asi tak našetří milion korun? A milion přitom není v oblasti obchodu s nemovitostmi pomalu nic, ani za ten se toho moc nepořídí. A člověk aby tak šetřil a šetřil. Což se sice lehce řekne, jenže může žít člověk do poměrně vysokého věku na ulici, dokud se mu nepodaří dát potřebné peníze dohromady? Nemůže. A to ani nemluvě o tom, že se nemovitosti postupně zdražují, a tak by se někdo nemusel potřebné sumy vůbec nikdy dočkat.

Mohli bychom si říci, že se dá podobnému problému zčásti vyhnout. Že si lze koupit byt či dům s využitím hypotéky, díky čemuž má člověk kde bydlet a pak už mu stačí jenom splácet. Jenže ono ani to nemusí být řešení. Někdy je totiž nabízená nemovitost natolik drahá, že už na ni prostě člověk ani hypotéku nedostane, protože by tuto zřejmě nedokázal splácet.

USA peníze

A co pak? Pak by mohla leckomu vyhovovat hypotéka na družstevní byt https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/, která se může získat i tehdy, když to u běžné hypotéky na vlastní byt nevyjde. Družstevní byty jsou totiž levnější, a když si na ně tedy stačí půjčit méně, je logické, že je víc lidí, kteří si mohou dovolit takovou dostačující menší částku splácet.