Co vše patří do uzavíratelných sáčků

Hračky – všechny drobné hračky, jako jsou figurky, hrací kostky, dílky stavebnice, deskové hry, karty a pexesa by měly být vložené do sáčků se zipem. Jsou tenké, lehké a průhledné a poskytují dostatečné zázemí a chrání tyto předměty před poztrácením.

sponky do vlasů

Kancelářské a šicí potřeby – do zipových sáčků patří nitě, patentky, knoflíky, sponky, tužky, pastelky, náplně, gumy, zvýrazňovače, kružítka, štětce a spousta dalších drobností, které by v otevřené zásuvce stolu nebo v šicím stroji bezprizorně volně poletovaly. Takto jsou proti pohybu důkladně zabezpečené a zároveň perfektně roztříděné.

kancelářské sponky

Trvanlivé potraviny – jak ukládat trvanlivé potraviny, aby vydržely déle? Například tak, že je vložíme do uzavíratelných sáčků a vytlačíme z nich přebytečný vzduch. Sáček stačí ponořit do nádoby nebo do dřezu s vodou a vytlačíte z něj většinu vzduchu během několika vteřin. Tímto způsobem lze i několik měsíců mít uložené ořechy, luštěniny, mouku, strouhanku, sušené ovoce a cokoli dalšího, co lze mít doma při pokojové teplotě.

Chladnička a mrazák, potraviny na cestách – další velmi rozšířenou alternativou jsou potraviny uchovávané v chladu či v mrazu anebo v zavazadlech na cestách. Sáček se jednoduše vytvaruje podle potřeby a zaplní potřebný prostor, aniž by se musel dělat nějaký zbytečný kompromis. Výhodou polyetylenu je, že je stabilní při velmi nízkých teplotách a je tak spolehlivou ochranou pro cokoli. Pouze se musí dbát u mražených potravin na objemovou roztažnost ledu.

Malířské potřeby – do sáčku můžete vložit i štětec od barvy a následně ze sáčku vytlačit vzduch. Tím se na pár dnů zabrání zasychání barvy, což se hodí zvláště tehdy, jde-li o barvu syntetickou, kde byste zbytečně plýtvali ředidlem na mytí štětců. Mimo jiné se do sáčku dají uložit i sádra, stěrkové vyrovnávací tmely a další sypké, polotekuté, kašovité či plně tekuté látky.