Igelitové obálky pro internetové obchody a přepravní společnosti

Když se nad tím člověk logicky zamyslí, je to poměrně jednoznačné. Proč přeci nakupovat papírové obálky, které jsou stejně tak drahé, jako ty plastové? Přepravní služba navíc často nakládá balíky a obálky do aut nebo také do boxů pod širým nebem a to za jakéhokoliv počasí. Je jedno, jestli je hezky či škaredě. Je jedno, jestli hustě prší nebo sněží. U papírového obalu nemáte nikdy jistotu, že se nerozmáčí a dovnitř nepronikne ani kapka vody.
obálky u kávy

Možná si říkáte, jaké jsou vlastnosti a jaké jsou vlastně výhody plastových obalových materiálů. Je jich docela dost. Tak například je pro odesílání balíků i dopisnic akceptuje i Česká pošta a.s.

Velká spousta obálek je již od samotného výrobce opatřena lepící vrstvou. Navíc je samotné lepidlo tak pevné, že spoj je prakticky nerozebíratelný. Znamená to tedy, že každé vniknutí, které bude násilné, do této igelitové obálky, je reklamovatelné, protože jde na první pohled vidět. Stejně tak i její poškození, které je způsobeno neopatrností při přepravě .

Co se týká povrchové úpravy, ta je přizpůsobená popiskům lihovými fixy nebo propiskou. Můžete tedy napsat adresáta a odesílatele přímo na obálku. Nejlépe když tak učiníte před jejím naplněním, jelikož po naplnění se na obálku špatně píše.
kreslené obálky

Jsou především určeny pro zásilky, které jsou z měkkého materiálu a nerozbitného zboží. Přeci jen jde o náhradu papírového obalu, do kterého nemůžete jen tak vložit ostré nůžky nebo kuchyňský nůž. Tímto způsobem se nejčastěji posílá textil, dokumenty, dárkové předměty apod.

Vyrábí se navíc z vícevrstvých fólií, které jsou pružné a zároveň i pevné. Zásilka ve formě nože by je nejspíš prořízla, ale pro přepravu reklamních letáků, oděvů a mnoha dalšího nerozbitného zboží je naprosto dostačující.

Kromě toho jsou i dobře skladné, lehké, tenké a hlavně malé, takže se s nimi dobře pracuje. Je možné je opatřit i reklamním potiskem. Nejčastěji se vyrábí z polyethylenu, který je netoxický a má nízkou hustotu. Fólie jsou navíc tvarově stabilní a hlavně se jedná o plně recyklovaný materiál, který můžete dát do kontejnerů se tříděným odpadem.